Puu- ja Putukapood

profiil-puu2

Puu- ja putukapoe loojateks on puutööga tegelev Valdur Tilk ning linavildi ja tekstiilidega tegelevad Lilian ja Martin Bristol.

Eesti on rikas oma metsade poolest, ajalooliselt on mets eestlastele pühapaik ja kultuuriruumi  osa. Eesti rahvakultuuri on nimetatud ka puukultuuriks, sest esemed, mis eesti talupoega tema igapäevases elus nii töö- kui peopäevadel ümbritsesid olid suures enamikus valmistatud puust. Tänu suurele liigirikkusele leidub Eestimaal igasuguste omaduste ja värviga puidumaterjali. Pihlakas on eesti rahvausus kõige võimsama nõiaväega puu; vastupidav kadakas kostitab kõiki leevendava lõhnaga ja on armastatud käsitööpuu; must tamm, laagerdunud rohkem kui 300 aastat jõemudas, on põnev ja eksklusiivne materjal. Pidades lugu vanadest käsitöötavadest ja kandes traditsioonilist kirve- ja noatöö pärandit, saab iga ese oma isikupära ja kordumatuse.

Poest saab osta: pihlakast, õunapuust, ploomipuust, kadakast, sarapuust, kirsipuust, türnpuust, tammest ja muidugi mustast tammest tehtud erimõõtudes nööpe; helmeid ehete tarvis; tüvekausse; pahast kausse; uhmreid; lõikelaudu ja muud vajalikku.   Tekstiilist on esikohal linavilt, mille töötlemiseks on välja arendatud hulk originaaltehnoloogiaid, peamiselt pakutavad artiklid on: kübarad, aksessuaarid, mänguasjad ja köögitarvikud. Lisaks on müügil kohalike käsitöömeistrite puust mänguasjad. Toodang on sada protsenti Eesti käsitöö.

Uuri lisaks: www.puupank.ee  /  www.lilianandmartin.com  /  Avatud E-P  10.00–18.00  /  Telefon+372 644 0126/+372 523 4057

[Best_Wordpress_Gallery id=”10″ gal_title=”Puu- ja Putukapood”]